Kalkulatory

Kalkulator kalorii i BMI

Czy znasz swoje BMI oraz zapotrzebowanie kaloryczne?

Sporo osób nie wie, jakie ma BMI i często nie wiedzą też w związku z tym, na czym powinno u nich bazować zdrowe odżywianie. Dlatego warto sprawdzić BMI, ponieważ bardzo często jest to pierwszy krok do zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych. Dodatkowo warto również poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Wówczas można jeszcze dokładniej rozeznać się w tym, jakiej diety się potrzebuje. Podstawą jest to, aby BMI utrzymać na odpowiednim poziomie, ponieważ wówczas nie trzeba się przejmować swoim stanem zdrowia.

Kalkulator BMI

Wiele osób zastanawia się także, czy spożywa posiłki dopasowane do ich zapotrzebowania kalorycznego. Kiedy zdecydują się na to, aby obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, nie będą musiały już więcej zaprzątać sobie głowy.

Wpisz wobec tego odpowiednie wartości w kalkulator, aby poznać te wszystkie informacje. Na tej podstawie możesz później poprowadzić dalsze rozmowy z ekspertem od żywienia. Zwłaszcza, gdy po raz pierwszy decydujesz się na catering dietetyczny albo gdy wyraźnie zauważasz, że musisz zmienić coś w swoim stylu odżywiania.

Kalkulator kalorii